Sepet
Yukarı

Alışveriş Sepeti

İade & Değişim & Ulaşım Şartları

ULAŞIM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Hafta içi saat 16.00'dan önce adressim.com.tr'den aldığınız ürünler Yurtiçi Kargoya teslim edilecektir. Saat 16.00'dan sonra ki siparişleriniz ertesi gün kargoya teslim edilecektir. Hafta sonu adressim.com.tr sitemize düşen siparişleriniz ise hafta başında kargoya teslim edilecektir.

Kargo ücretlendirmesi www.adressim.com.tr'den yaptığınız 250 TL ve üzeri alışverişlerde tarafımızdan karşılanmaktadır. 300 TL'nin altındaki siparişleriniz için kargo ücretimiz 8.00 TL dir. 


İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

adressim.com.tr’den aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ,iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Ayrıca kapıda ödeme olan ürünlerde ve sosyal medya hesaplarından yapılan alışverişlerde iademiz bulunmamaktadır. İade süresi dolanfaturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.Ayrıca Ev tekstili ürünlerinin , orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz adressim.com.tr’nin ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti ,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve adressim.com.tr’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden adressim.com.tr sorumlu olmamaktadır. www.adressim.com.tr sitesinden almış olduğunuz ürünlerin renk tonlarının aşağı yukarı tam olarak aynı olmaması(çözünürlük, pixel vs sorunlar nedenli) durumunda adressim.com.tr sorumlu olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0545 238 02 00 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz. 


DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ? 

İadeniz Adressim 'in ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve adressim hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır.İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır.Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır. 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ? 

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir.Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. 


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU.NE YAPMAM GEREKİYOR? 

adressim.com.tr den kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de adressim.com.tr m Müşteri Hizmetleri 0332 238 02 00 ile temasa geçerek , kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.Kusurlu göndereceğiniz ürünler de ; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.